KT-24 retail store

The Investor approached us to design a showroom in Zielona Góra. We implemented the project comprehensively, meaning that we supplied all the furnishings and also carried out their installation. See how we worked on the project and what effect we achieved

REGAŁY SKLEPOWE - ZAŁOŻENIA PROJEKTU

Salon sprzedaży KT-24 został zaprojektowany przez studio projektowe HELO FORM® we współpracy z zespołem wewnętrznym Klienta. Po przeanalizowaniu potrzeb Inwestora oraz stworzeniu kreatywnego briefu, wybraliśmy wspólnie jedną z zaproponowanych koncepcji. W naszej propozycji postawiliśmy na oszczędność form oraz nawiązanie do estetyki industrialnej. Zależało nam na stworzeniu przestrzeni jak najbardziej funkcjonalnej, wyposażonej w regały sklepowe, a przy tym identyfikującej charakter marki w czytelny sposób.

Ideą, która leżała u podstaw naszej współpracy, było stworzenie przestrzeni, która będzie wyróżniała się na tle innych marek z tego segmentu rynkowego oraz będzie stanowiła mocną alternatywę dla popularnych sieci marketów. Zależało nam na tym, aby w salonie KT-24 klient mógł nie tylko szczegółowo poznać produkty czy usługi, ale także by spotkanie z technologią było dla niego wyjątkowo komfortowym i angażującym doświadczeniem.

OPTYMALIZACJA PRZESTRZENI

Na etapie makroplanowania przestrzeni intensywnie współpracowaliśmy z Zespołem KT-24. Podzieliliśmy powierzchnię salonu na sekcje, dopasowaliśmy do nich funkcje użytkowe i kategorie produktowe, a finalnie - dobraliśmy wyposażenie. Zgodnie z wytycznymi Inwestora nasz projekt musiał uwzględniać:

 • regały przyścienne do prezentacji asortymentu
 • strefę wypoczynkową do spotkań z klientami
 • podświetlane, wolnostojące podesty
 • strefę roboczą do testowania produktów
 • reprezentacyjną ladę z brandowanym frontem
 • stylistykę dopasowaną do sufitu rastrowego będącego wyraźnym akcentem architektonicznym wnętrza

PRACA NA MODUŁACH

Jednym z wymogów Inwestora było to, aby projekt można było elastycznie dostosowywać i zmieniać wraz z rozwojem firmy. Modułowa konstrukcja HELO FORM® sprawdziła się tu idealnie. Regały systemowe zapewniają szeroką gamę możliwości konfiguracji oraz ustawień dlatego też mogliśmy w pełni zoptymalizować wnętrze oraz zaaranżować trudne strefy.

Wybierając system modułowy Inwestor zyskał możliwość rozbudowy konstrukcji lub modyfikacji jej układu w dowolnym momencie. Jeśli zajdzie taka potrzeba system można rozmontować, tworząc mniejsze, wolnostojące regały lub też dodać kolejne przęsła w celu rozbudowania ekspozycji.

REGAŁY SKLEPOWE BEZ KOMPROMISÓW

W naszych kontaktach z klientami często spotykamy się z obawami dotyczącymi konstrukcji regałów. Wynikają one z dotychczasowych doświadczeń z regałami marketowymi, które są produktem seryjnym, nieuwzględniającym potrzeb i specyfiki konkretnej branży. Projektując wyposażenie dla KT-24 wiedzieliśmy, że nie możemy iść na kompromis ani w kwestii designu, ani bezpieczeństwa. Wśród produktów oferowanych przez naszego Inwestora znajduje się wiele sprzętów o dużym gabarycie i wadze, stąd też priorytetem było dla nas zapewnienie odpowiedniej stabilności i nośności regałów.

Regały systemowe HELO FORM® wykonujemy na bazie aluminiowych profili, materiału wytrzymałego i jednocześnie nieobciążającego konstrukcji, co spełniało wymogi technologiczne Inwestora. Dodatkowo, systemy tego typu są równie stabilne, co ergonomiczne, co ma duże znaczenie w kontekście intensywnego użytkowania przez pracowników oraz klientów salonu KT-24.

Za aluminium przemawia kilka istotnych czynników:

 • jest lekkie, dzięki czemu zyskuje ogromną przewagę w kontekście codziennego użytkowania,
 • to materiał bardzo wszechstronny, pozwalający uzyskać najróżniejsze efekty wizualne,
 • meble wykonane z aluminium są bardzo funkcjonalne i świetnie sobie radzą w różnych warunkach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

KOLOR JAKO ZNAK ROZPOZNAWCZY

Jednym z założeń projektu było utrzymanie wnętrza w klimacie industrialnym, dlatego też naturalnym wyborem koloru bazowego stała się dla nas głęboka czerń. Meble w tym kolorze nawiązują stylistyką do surowych wnętrz magazynów i hal przemysłowych, co doskonale łączy się z profilem działalności KT-24. Utrzymując aranżację w jednym kolorze udało nam się wykreować charakterystyczny klimat miejsca - czerń stała się motywem przewodnim wnętrza i jego znakiem rozpoznawczym.


Projektując wnętrze salonu KT-24 zależało nam również na tym, aby wyposażenie odznaczało się ponadprzeciętną trwałością i spełniało swoją funkcję przez wiele sezonów, bez potrzeby inwestowania w kolejne ekspozycje. Konstrukcja systemów regałowych została przez nas pomalowana proszkowo, co zapewni jej perfekcyjny wygląd przez bardzo długi czas.

 • Wybór farby strukturalnej pozwolił nam na osiągnięcie efektu dekoracyjnego o wyraźnej, porowatej powierzchni, która jest odporna na zarysowania i ścieranie.
 • Kolor nałożony przez nas metodą proszkową tworzy jednolitą powłokę, która jest pozbawiona spękań, zacieków czy pęcherzyków.
 • Inwestor otrzymuje gwarancję, że z czasem farba nie zmieni swojej pierwotnej barwy, nie zmatowieje, nie spłowieje ani nie zacznie się kruszyć.
 • Wykorzystana przez nas technika malowania jest bardzo ekologicznym sposobem wykończenia ponieważ nie wykorzystuje szkodliwych dla środowiska rozpuszczalników.

RZUCAMY ŚWIATŁO NA SKLEPOWĄ EKSPOZYCJĘ

Światło to niezwykle ważny element składający się na komunikację strefy sprzedażowej. Ułatwia budowanie atmosfery, podkreśla architektoniczną stronę projektu, a dodatkowo - wydobywa określone elementy ekspozycji. W projekcie dla KT-24 wykorzystaliśmy podświetlenie topperów regałowych, lady oraz podestów umiejscowionych w centralnym punkcie salonu. W każdym przypadku wykorzystaliśmy oświetlenie LED RGB, które posiada wiele zalet, w tym między innymi: charakteryzuje się niskim poborem mocy, nadaje dynamiki wnętrzu, zapewnia równe i intensywne podświetlenie powierzchni reklamowych oraz daje możliwość płynnej zmiany kolorów i natężenia oświetlenia.


Sterowanie światłem to atrakcyjny i łatwy sposób na zmianę kolorystyki we wnętrzu. Jest bezinwestycyjny, a modyfikacji barwy oświetlenia można dokonać w dowolnym momencie - zgodnie z zaprogramowanymi przez użytkownika ustawieniami, preferencjami kolorystycznymi czy planami marketingowymi. W przypadku naszego Inwestora oświetlenie LED RGB spełniło jeszcze jedną funkcję - pozwoliło zaakcentować poszczególne linie produktowe. Do każdej z nich została przypisana inna kolorystyka, na tyle na ile to możliwe - zgodna z brandingiem konkretnej marki.

REGAŁY HANDLOWE W STYLU MINIMALISTYCZNYM

W minimalistycznych aranżacjach pojedyncze detale nie mają znaczenia – liczy się całość budowana przez kąty proste i gładkie faktury. Systemy ekspozycyjne i regały sklepowe, które wykorzystaliśmy w aranżacji salonu KT-24, charakteryzują się czystą bryłą, a ich prostota umożliwiła nam stworzenie nowoczesnego i w pełni harmonijnego wnętrza.


Pracując na modułach z kolekcji HELO FORM® zaprojektowaliśmy regały sklepowe pozbawione bocznych ścianek. Takie rozwiązanie wpuszcza wiele światła na ekspozycję, a dodatkowo - zapewnia klientom swobodny dostęp do prezentowanego asortymentu. Całości dopełniły wypełnienia z blachy perforowanej utrzymujące konwencję stylu industrialnego, a dodatkowo - nadające konstrukcjom wizualnej lekkości. Ażurowe panele zostały zaprojektowane przez nas tak, aby dawały możliwość dowolnego rozmieszczenia półek. W zależności od pomysłów na ekspozycję produktów można zmieniać ich położenie lub też zwielokrotniać ich liczbę. Możliwości są niemal nieograniczone. Zastosowanie perforacji umożliwiło nam także montaż zawieszek do ekspozycji produktów. Haczyki to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które:

 • umożliwia maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni
 • przeciwdziała przemieszczaniu się opakowań
 • wpływa na optyczną przejrzystość towaru
 • dzięki różnym wariantom długości pozwala na przestrzenną prezentację produktów
 • oszczędza czas, który obsługa sklepu musiałaby poświęcać na porządkowanie asortymentu
 • działa podprogowo na klientów skłaniając ich do odłożenia produktów na konkretne miejsce

SZYBKIE ZMIANY WIZERUNKOWE

Projektując wyposażenie salonu KT-24 zależało nam na tym, aby Inwestor zyskał pełną wygodę i swobodę użytkowania. Toppery, czyli panele graficzne umieszczone w górnej części regałów sklepowych, są elementami w pełni wymiennymi. Dzięki intuicyjnej technice montażu na magnes zapewniają błyskawiczne zmiany wizerunkowe, a dodatkowo - dają możliwość zaoszczędzenia kosztów związanych ze zmianą ekspozycji. Jeśli nasz Inwestor zdecyduje się odświeżyć asortyment to wystarczy, że zamieni panel z logotypem marki na A na markę B. Zmiana layoutu zajmie mu zaledwie kilka sekund.


Zaproponowane przez nas rozwiązanie zapewnia pełną elastyczność w zarządzaniu asortymentem i co niezwykle ważne - regały za każdym razem będą wyglądały tak, jakby były zaprojektowane pod konkretną markę. Zaprojektowane przez nas toppery umożliwiają:

 • możliwość samodzielnej i częstej wymiany grafiki
 • podświetlenie logotypów i haseł reklamowych
 • zaakcentowanie marek partnerskich i stref promocyjnych
 • stosowanie dowolnych koncepcji merchandisingowych

JAK INWESTOR OCENIA DOSTARCZONE REGAŁY SKLEPOWE?

REKOMENDACJA

W czasach, kiedy większość sprzedaży przenosi się do Internetu, jeszcze ważniejsze staje się właściwe zaprojektowanie przestrzeni komercyjnej sklepu stacjonarnego. Planując aranżację naszego flagowego salonu zależało nam tym, aby jego wyposażenie odznaczało się wytrzymałością, funkcjonalnością oraz atrakcyjną estetyką, zgodną z najnowszymi trendami. Wszystko po to, by Klient przekraczający próg naszego salonu w ułamkach sekund podął decyzję o jego dalszej eksploracji. Równie ważne było dla nas wykreowanie odpowiedniej atmosfery - mniej kojarzącej się wielkopowierzchniowymi marketami, a bardziej przywodzącej na myśl kameralne showroomy. Chcieliśmy dać naszym Klientom możliwość doświadczania jakości marki, obcowania z produktem oraz poznania całego spektrum serwisowego KT-24.

Możemy zdecydowanie powiedzieć, że jesteśmy dumni z tego miejsca. To salon przygotowany na współczesne wyzwania związane ze sprzedażą, a przy tym nowoczesny i przyjazny.

Kamil Wyduba
Dyrektor Sprzedaży KT-24 Sp. z o.o.

Zainspiruj się innymi projektami regałów i mebli sklepowych HELO FORM: https://www.heloform.pl/wyposazenie-sklepow/

Contact us

Collaboration with interior designers, orientation towards functionality and showing users the extensive possibilities offered by the HELO FORM system is one of our priorities. We look forward to working with you.

  I consent to receipt of marketing contents (commercial information) from Clever Frame Sp. z o.o. via the newsletter, including the information on promotions and special offers relating to Clever Frame Sp. z o.o., including Clever Frame and HELO FORM brands.

  The Controller of your personal data is Clever Frame sp. z o.o. with registered office in Wrocław, ul. Gen. Stefana Grota Roweckiego 203. The data will be processed for the purposes of newsletter sending, according to the principles determined in the Service Regulations. Data provision is voluntary but necessary for receipt of the newsletter. The data subject has the right to access the content of their data and to rectify it.
  crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram